herb

Ośrodek Pomocy Społecznej
w Myśliborzu

Szukaj w serwisie

29 sty 2018
Aktualności

Dyżury pracowników Ośrodka

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu informuje, że w dniu 08.02.2018r. odbędą się dyżury pracowników Ośrodka którzy będą udzielać porad i informacji z zakresu pomocy społecznej według niżej przedstawionego harmonogramu:

-  sala wiejska w Pszczelniku w godz. 9.00 - 10.00

-  sala w Kościele w Dalszym w godz. 10.15 - 11.15

-  sala wiejska w Wierzbówku w godz. 11.30 - 12.30

-  sala w Spółdzielni w Rowie w godz. 9.00 - 10.00

-  sala w Szkole Podstawowej w Kierzkowie w godz. 10.15 - 11.45

dla mieszkańców Kierzkowa i Tarnowa

- sala wiejska w Listomiu w godz. 9.00 - 10.00

dla mieszkańców Listomia i Kruszwina

- sala w Bibliotece Powiatowej w Golenicach w godz. 10.15 - 11.15

- sala wiejska w Renicach w godz. 11.30 - 12.30

Celem dyżurów jest zwiększenie dostępności do wsparcia oferowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zapraszamy zainteresowanych.

czytaj więcej

17 sty 2018
Aktualności

Poradnia internetowa

W dniu 17.01.2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Myśliborzu uruchomił poradnię internetową.

Jest to bezpłatna usługa pomocowa skierowana do klientów pomocy społecznej, którzy borykają się z różnymi problemami i poszukują pomocy oraz informacji w zakresie świadczeń rodzinnych, pielęgnacyjnych i wychowawczych, funduszu alimentacyjnego, stypendiów i zasiłków szkolnych, Karty Dużej Rodziny, dodatku mieszkaniowego i energetycznego, asystenta rodziny oraz pomocy społecznej.

Pytania online są dużym udogodnieniem i nie wiążą się z wyjściem z domu, dojazdem do Ośrodka oraz zwiększają dostępność do informacji.

Zapraszamy do skorzystania z naszej Poradni. Jest to rodzaj komunikacji z pracownikami Ośrodka za pomocą Internetu. Chcielibyśmy, aby usługa ta pomagała naszym klientom w zakresie poradnictwa i pomocy społecznej.

W celu zwiększenia dostępności do wsparcia oferowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w styczniu 2018r. odbyły się dyżury pracowników Ośrodka na terenach wiejskich, które będą cyklicznie wznawiane w zależności od zgłaszanych potrzeb.

Zapraszamy osoby zainteresowane do kontaktu.

czytaj więcej

16 sty 2018
Aktualności

mKDR – nowoczesna usługa dla dużej rodziny

Od 2018 roku Karta Dużej Rodziny jest bardziej atrakcyjna. Została dostosowana do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej. Chodzi o wprowadzenie dokumentu Karty Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W obiegu pozostanie również plastikowy nośnik. Z obu form Karty można korzystać alternatywnie.

Uatrakcyjnienie Karty Dużej Rodziny, dostosowanie jej do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej, rozszerzenie wiedzy na temat zniżek oferowanych przed podmioty uczestniczące w programie oraz zachęcenie nowych firm do włączenia się w tę inicjatywę na rzecz rodzin wielodzietnych – z tych właśnie powodów  wraz z nowym rokiem został wprowadzony dokument Karty Dużej Rodziny (KDR) w formie wizualizacji tego dokumentu na urządzeniach mobilnych.

Wiąże się to z utworzeniem rozwiązania informatycznego umożliwiającego posiadaczom KDR łatwe i szybkie znalezienie zniżek oraz informacji o nowych Partnerach Karty Dużej Rodziny, ofert Partnerów, a także innych informacji związanych z Kartą.

Zmiany te są efektem uchwalonego w lipcu 2017 roku przez parlament pakietu zmian dla rodzin.

- Nowoczesna Karta Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzenia mobilne powstała z myślą o wygodzie polskich rodzin. Dzięki najnowszym technologiom korzystanie z Karty staje się o wiele prostsze. Dostęp do szerokiej oferty ulg i zniżek oraz informacji na ich temat jest już na wyciągnięcie ręki. To duże udogodnienie dla rodzin 3+ – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
 

czytaj więcej

08 sty 2018
Aktualności

Zmiana terminu bezpłatnego badania słuchu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Myśliborzu zawiadamia, że nastąpiła zmiana terminu badania słuchu.

Badanie słuchu odbędzie się w dniu 18.01.2018r. od godz. 12.00 do godz. 14.00 według kolejności przybycia do Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu.

Zapisu na badanie należy dokonywać u pracowników socjalnych OPS.

czytaj więcej

  • BIP
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • Urząd Wojewódzki
  • OPS
  • Niebieska Linia
  • Gmina Miasto Myślibórz
  • Powiatowy Urząd Pracy
  • Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie
  • ŚDS Myślibórz