herb

Ośrodek Pomocy Społecznej
w Myśliborzu

Szukaj w serwisie

W sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego powołanego w dniu 25 lutego 2022 przez Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego w związku z trwającą sytuacja na Ukrainie. W skład sztabu wchodzą pracownicy Urzędu Miejskiego w Myśliborzu, pracownicy myśliborskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektorzy szkół podstawowych.

Osoby z Ukrainy poszukujące schronienia na terenie Gminy Myślibórz mogą zgłaszać się w tej sprawie do Urzędu Miejskiego w Myśliborzu.

Kontakt telefoniczny pod numerami:

- 503 845 074 –Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji

- 603 090 899 –Zarządzanie Kryzysowe.

W Ośrodku Pomocy Społecznej organizowana jest zbiórka rzeczowa dla uchodźców szukających schronienia na terenie Polski.

Na chwilę obecną udało się zebrać:

- 15 kołder,

- 21 poduszek,

- 1 śpiwór

- 24 koce,

Te rzeczy w tym momencie są najbardziej potrzebne. Oprócz tego zbierana jest żywność z długim terminem przydatności, chemia gospodarcza, środki opatrunkowe, środki higieny osobistej, sprzęt AGD.

Informacja dotycząca zbiórki dostępna w linku poniżej:

https://ops.mysliborz.pl/aktualnosci/pokaz/165_zbiorka_rzeczy_dla_uchodzcow

Na numer konta: 61 8355 0009 0070 0708 2000 0002 Urzędu Miejskiego w Myśliborzu można wpłacać środki pieniężne tytułem: „Darowizna - Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Gmina Myślibórz przygotowuje w chwili obecnej 50 w pełni wyposażonych miejsc dla relokowanych mieszkańców Ukrainy w byłym internacie Ochotniczych Hufców Pracy w Rowie, które zostaną przejęte od Powiatu Myśliborskiego. Oczekujemy na informację od Wojewody Zachodniopomorskiego dotyczącego przyjmowania mieszkańców Ukrainy do prywatnych domów.

Równolegle trwają poszukiwania nauczycieli przygotowanych pod względem językowym do prowadzenia zajęć dydaktycznych i edukacyjnych z dziećmi, które zostaną osiedlone na terenie Gminy Myślibórz, aby zapewnić im dostęp do nauczania w szkołach.  

Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu na swojej stronie internetowej zamieścił informację dotyczącą poszukiwania pracodawców, którzy mogą przyjąć do pracy obywatelki Ukrainy:

https://www.gov.pl/web/rodzina/jestes-pracodawca-i-chcesz-pomoc-uchodzcom-z-ukrainy

Na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/ dostępne są informację dotyczące pomocy humanitarnej dla Ukrainy, można tam zadeklarować chęć przyjęcia rodzin lub zawiadomić o chęci innej pomocy.

Jednocześnie informujemy, że na bieżąco aktualizowane będą informację na stronie internetowej www.mysliborz.pl

 

  • BIP
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • Urząd Wojewódzki
  • OPS
  • Niebieska Linia
  • Gmina Miasto Myślibórz
  • Powiatowy Urząd Pracy
  • Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie
  • ŚDS Myślibórz